مزایا معایب دیوار پوش

زمان مورد نیاز برای مطالعه تقریبی: 5 دقیقه
مزایا و معایب انواع دیوارپوش

مزایا معایب دیوار پوش:همه ی ما دوست داریم در محل زندگی ویا کار خود فضای زیبایی داشته باشیم،
وبرطبق علایق وسلیقه ی خود ان راانتخاب کنیم.

باتوجه به نوع دیوار پوش وکاربرد ان در قسمت های مختلف، استفاده ی متفاوتی هم دارند.استفاده از دیوارپوش ارزان مزایای زیادی دارد که این مزایا باعث می شود بسیاری از افراد به استفاده از آن ترغیب شود.انواع زیادی از دیوارپوش ها به شما پیشنهاد می شود ولی شما می توانید بهترین محصولات را با قیمت مناسب واقتصادی ازما خریداری کنید.ودیوار پوش ارزان بخرید ودر منزل ویا محیط کار خود یک فضای پراز ارامش ومناسب برای خود داشته باشید.

انواع دیوارپوش

دیوار پوش یکی از راههای جدید ومتفاوت برای زیبایی وجلوه دادن به دیوارهای داخلی ساختمان ها در فضای مسکونی، اداری و تجاری می باشد که می تواند با استفاده ی درست وبه جا در اصول دکوراسیون به فضای بی روح دیوارها، شکل مناسب بدهد.

ساختار انواع دیوارپوش

انواع دیوارپوش ها از نظر ساختار کاربرد ان در موقعیت های متفاوت طبقه بندی می شوند، که می توان دیوار پوش ام دی اف،دیوار پوش پی وی سی، چرمی، چوبی، آلومینیومی، سنگی ، چوبی وسه بعدی را نام برد که هر کدام دارای مزایا ومعایب خود می باشند ودر محیط های مختلف کاربرد های متفاوتی دارند.اما انتخاب یک دیوار پوش مناسب کار آسانی نیست…

مزایا معایب دیوار پوش پی وی سی

مزایا و معایب دیوارپوش پی وی سی چیست؟

دیوار پوش پی وی سی که محبوبیت زیادی دارد واز نظر زیبایی ظاهری بسیار کاربرد زیادی دارد،از مزایای دیوار پوش پی وی سی قابل شستشو بودن است واز ان به عنوان عایق حرارتی نیز استفاده می شود.

به دلیل تنوع زیاد در طرح ورنگ می توان آن را در دکوراسیون های داخلی متفاوت استفاده کرد.

این دیوار پوش ها به راحتی نصب می شوند ودارای دونوع سه بعدی وچاپی می باشد.علاوه بر این مزایا وامتیازات که دیوارپوش پی وی دارد معایبی نیز دارد ازجمله: به دلیل ساختار ی که پی وی سی دارد،برای محیط زیست می تواند اسیب رسان باشد.که البته به وسیله بازیافت دیگر دوستداران محیط زیست نیاز نیست نگران این موضوع باشند.

براثر قرارگرفتن طولانی مدت در برابر نور خورشید در رنگ ان تغییر ایجاد می شود وزیبایی ان کمی تغییر پیدا می کند، و چون در 90% اوقات برای دکوراسیون داخلی استفاده میشود پس نگران این موضوع هم نیستیم.

مزایا معایب دیوار پوش دیوار پوش ام دی اف

مزایا معایب ام دی اف

از مزایای دیوار پوش ام دی اف می توان باز هم به تنوع در طرح ونقش ان اشاره کرد ودر موارد متفاوتی می توان از ان استفاده کرد،ودر مقابل نور خورشید دارای دوام بالایی هستند ورنگ آن تغییر پیدا نمیکند.واز نظر مقاومت ودوام بسیار مقاومتر از دیوار پوش های پی وی سی می باشد.

ولی این دیوادپوش ها نسبت به حرارت حساس هستند ودر مکان های دارای رطوبت مناسب استفاده نیستند.و بعد از تماس با کوچکترین رطوبت مجبورید اقدام به تعویض کنید و قیمت های بالایی که برای دیوار پوش ام دی تف تعیین میشود.

برای نصب کردن دیوار پوش ام دی اف نسبت به دیوار پوش های پی وی سی زمان و انرژی بیشتری نیاز است.برخلاف دیوار پوش پی وی سی، ام دی اف قابلیت شستسو را ندارد ودر صورت شستشو امکان پوسیدگی ورآن افزایش پیدا می کند.

همکاران ما در این مورد میگویند:

این نمونه ها مانند دیگر محصولات دارای عیب هایی هستند، البته می توان گفت مزایای خوب آنها می تواند معایب آن را به خوبی پوشش دهد. یکی از عیب هایی که در محصولات ام دی اف به چشم می خورد مقاومت پایین در برابر رطوبت می باشد و به همین دلیل توصیه می شود تا آنها را در محل های مرطوب استفاده نکنید. شاید برای ما این سوال پیش آمده باشد که در محل هایی مرطوب از چه دیوارپوش باید استفاده کنید؟ در جواب این سوال باید بگوییم که دیوارپوش های پلاستیکی یا PVC برای محل های مرطوب بسیار مناسب می باشند.

از نظر اقتصادی هم دیوارپوش ام دی اف قیمت بالاتری دارد. پس برای تهیه یک دیوار پوش باکیفیت با صرف اقتصادی بیشتر می توانید از انواع دیگر آن استفاده کنید.

دیوار پوش چوبی

دیوار-پوش-چوبی

 

رین نوع دیوار پوش از دو نوع چوب طبیعی ومصنوعی ساخته می شود وبه ووصورت افقی وعمودی ساخته می شوند،ودر طرح ورنگ وبافت دارای تنوع زیادی هستند وفضایی پر از صمیمیت وگرمی در دکوراسون داخلی ایجاد می کنند.از دیگر مزایای دیوار پوش چوبی به مقاومت بالای ان می توان اشاره کرد ودر مقابل صدا وحرارت مانند یک عایق عمل می کند. اما این نوع دیوارپوش نیز مانند ام دی اف اشتعال پذیر است و ممکن است دردسر ساز شود.

دیوار پوش چرمی

 

دیوار پوش چرمی، که نسل جدیدی از دیوار پوش به حساب می آید وجز دیوار پوش های مدرن وشیک می باشد.ودر فضاهای تجاری، مسکونی، لابی ها ومهدکودکها و… می تواند مورد استفاده قرار بگیرد،ودارای نمایی بی نظیر می باشند. نصب دیوار پوش چرمی به دوصورت انجام می شود.

دیوار پوش سه بعدی

 

دیوار پوش سه بعدی دارای تنوع زیادی در طراحی ورنگ می باشد واز محبوبیت زیادی بد خورداراست این ویوار پوش از نظر بصری بسیار تاثیر گذار هستند،ویک دکور زیبا ومنحصر به فرد به فضای شما می دهند.

شما با استفاده از نور پردازی در دیوار پوش سه بعدی می توانید یک نمای چشم گیر وبی نظیر برای فضای اطراف خود داشته باشید،ویکنواخت بودن وبسته بودن فضا را کاملا به یک فضای ایده ال و بی نظیر تبدیل کنید.این دیوار پوش ضدآب و حریق است ووزن بسیار کمی دارد واز نظر نصب، بسیار اسان قابل نصب است ونیازی به درز گیری ورنگ بندی ندارد وشما به آسانی بک دیوار پوش ارزان واقتصادی ودرعین حال زیبا و جدید خواهید داشت.

از معایب این دیوار پوش میتوان به شرایط نگهداری سخت و نیاز به داشتن زیر ساخت اشاره کرد.

دیوار پوش شیشه ای

دیوار-پوش-شیشه-ای

 

دیوار پوش ارزان واقتصادی که به فضا جذابیت وزیبایی خاص می دهد وبرای فضاهایی مانند اشپز خانه مناسب هستند؛دارای تنوع زیاد در رنگ وطرح می باشند که باسلیقه های مختلف می تواند هم خوانی داشته باشد.این دیوار پوش ها دارای سطح براق وشیشه ای هستند،وبه همین دلیل فضای محیط را روشنتر وبزرگتر نشان می دهند.

ولی باید بدانیم که این دیوار پوش در مقابل ضربه، اسیب پذیر می باشد و از دارای مقاومت کمی می باشد.

دیوار پوش آلومینیومی

دیوار پوش آلومینیومی

دیوار پوش الومینیومی که دارای تنوع بسیار زیاد می باشد ودارای سه نوع تک رنگ، طرح دارو ترکیب هر دو طراحی و…ساخته می شوند،این دیوار پوش از ورقه های آلمینیومی کامپوزیت ساخته می شوند.

وبه اسانی قابل نصب هستند. اگر دیوار مورد نظر صاف باشد ودارای بیرون زدگی ویا فرو رفتگی نباشد،این پانل ها به طور مستقیم روی دیوار نصب می سود در غیر این صورت ابتدا بابد زیر سازی با استفاده از پروفیل امگا انجام شود.

وبعد از ان دیوار پوش نصب شود.این دیوار پوش هم دارای مقاومت پایین هستند ودر برابر ضربه اسیب پذیر می باشد.

ودر پایان ما سعی کردیم تا شما را با انواع دیوارپوش آشنا کنیم واز معایب ومزایای انها اگاهی پیدا کنید.ما به دنبال ایجاد تغییری زیبا ومتناسب باسلیقه ی شما در فضای داخلی هستیم، خب انواع دیوارپوش ها مزایا و معایب مختلفی دارند اما کم دردسر ترین آنها دیوارپوش پی وی سی است.
اگر به دنبال صرف هزینه وزمان کم تری هستید ومی خواهید به دیوار پوش مورد نظرتان دست پیدا کنید با خرید از محصولات ما به راحتی به هدف مورد نظرتان می رسید.