دیوار پوش سنگ مصنوعی چیست؟ 3 جزء تشکیل دهنده

زمان مورد نیاز برای مطالعه تقریبی: 2 دقیقه
دیوار پوش سنگ مصنوعی

دیوار پوش سنگ مصنوعی پیوال (Pwall) چیست؟

پیوال Pwall

پیوال ورق پی وی سی ماربل PVC Marble sheet است که به آن ورق پی وی سی سخت، پانل سنگی، سنگ مرمر پی وی سی، پانل مرمر مصنوعی، یو وی پنل نیز می گویند که البته در ایران بیشتر با نام سنگ مصنوعی یا بین کابینتی معروف است. این ورق عمدتا از پودر سنگ (پودر کربنات) و پلاستیک (رزین پی وی سی) ساخته شده است، بنابراین از نظر فنی ورق مرمر کامپوزیت Stone Plastic نامیده می شود که با عنوان ورق مرمر SPC کوتاه شده است.

 

معرفی دیوارپوش پیوال  Pwall

ورق های سنگ مصنوعی پیوال عمدتا از رزین پی وی سی و پودر کربنات کلسیم ساخته شده است، در نتیجه پانل مرمر کامپوزیت پلاستیکی نیز نامیده می شود که به عنوان پانل مرمر SPC مخفف شده است.
علاوه بر لایه محافظ سطح (پروتکت فیلم)، 3 لایه در این ورق وجود دارد که ویژگی های برجسته ای را ایجاد می کند:
لایه بالایی: لایه بهبود دهنده مقاومت ورق (UV).
لایه میانی: لایه تزئینی دارای طرح سنگ (روکش).
لایه زیرین: لایه پایه ضد آب و مقاوم در برابر شعله.

 

کاربردهای ورق های سنگ مصنوعی پیوال Pwall

دیوار پوش سنگ مصنوعی: پیوال Pwall مناسب برای فضاهای داخلی ساختمان indoor (مسکونی، درمانی، اداری و تجاری)

ورق های سنگ مصنوعی پیوال به دلیل ویژگی های بارز آن در بسیاری از مکان های تجاری عمومی قابل استفاده است. این محصول بسیار مقرون به صرفه، ضد آب، مقاوم در برابر آتش و دارای طرح های متنوع و جذاب، نصب سریع و تمیز و تعمیر و نگهداری آسان است. سنگ مصنوعی را می توان در بسیاری از مکان های داخلی ساختمان استفاده کرد، لذا از هزینه های بسیاری در بحث دکوراسیون داخلی، نوسازی، تعمیر و بازسازی صرفه جویی می گردد. در ایران تولید و فروش ماربل شیت در حال رشد می باشد تا جایگزین سایر پوشش دیوارهای داخلی و متریال تزئینی از جمله چوب، فلز، سنگ طبیعی، کامپوزیت و … گردد.
تنوع طرح های آن باعث استفاده گسترده آن برای پوشش دیوارهای داخلی ساختمان از جمله آشپزخانه، ) راهرو، راه پله، لابی، ویلا، اتاق های اداری، فروشگاه ها، رستوران ها،هتل ها، بیمارستان ها، بوتیک ها، کافی شاپ ها، آرایشگاه ها و … شده است.
به دلیل ویژگی صد درصد ضد آب بودن محصول، می توان آن را به طور گسترده برای دیوار آشپزخانه، حمام، سرویس بهداشتی، استخر، باشگاه های آبی و … استفاده کرد.
لازم به ذکراست با توجه به وزن سبک آن، برای تزئین سقف نیز کاربرد فراوان دارد.
در سال های اخیر بازارهای جدید و متفاوتی برای پیوال پیدا شده است که می توان از تولید وسایل آشپزخانه (نظیر سینی و جامایع دستشویی، سطل زباله و …) نام برد. همچنین به عنوان روکش (کاور) درب، بدنه مبل ، سطح کمد و میز و … کابرد فراوان دارد.