سنگ مرمر پی وی سی

زمان مورد نیاز برای مطالعه تقریبی: 6 دقیقه
سنگ مرمر پی وی سی

ما امروز در این مقاله می خواهیم در رابطه با متریال مورد نیاز و نحوه ی  تولید سنگ مرمر پی وی سی (upvc) پیوال با هم اطلاعاتی را مرور کنیم.

سنگ مرمر پی وی سی یک نوع دیوارپوش مصنوعی است که از ترکیب پلاستیک (پی وی سی) و پودر سنگ ساخته می‌شود. این محصول شباهت زیادی به سنگ طبیعی مرمر دارد و از نظر ظاهری و بافتی قابل تشخیص نیست. سنگ مرمر پی وی سی دارای مزایای زیادی نسبت به سنگ طبیعی است، از جمله:

 • قیمت پایین تر
 • وزن سبک تر
 • نصب آسان تر
 • مقاومت بیشتر در برابر رطوبت و ضربه

ورق پی وی سی پیوال به مواد سیم پیچ و مواد ورق تقسیم می شود و یعنی ساختار صفحه پرین به ورق های جامد همگن، ورق های ترکیبی چند لایه، مواد ورق نافذ نیمه همگن عمدتاً تقسیم می شوند. (تقسیم شدن به مواد مربع و مواد نواری شکل در شکل).

از آنجایی که مواد کامپوزیت پلاستیک سنگ مطابق با سیاست صنعتی چین “منابع صرفه جویی در ساخت و ساز و جامعه دوستدار محیط زیست”، “توسعه پایدار” است که زمانی به سرعت در حال توسعه بود. به ویژه امروزه که مشکل انتشار گازهای گلخانه ای روز به روز جدی تر و خطرناک تر می شود، اجرای “اقتصاد کم کربن” بیشتر باعث می شود که ارزش مواد کامپوزیتی پلاستیک سنگ مصنوعی پیوال (ورق های سنگ مصنوعی پی وی سی پیوال) به چشم میاید. منابع سنگ طبیعی چین روز به روز کاهش می یابد و تقاضای بازار محصولات سنگی نیز به اجبار کاهش می یابد. تقاضای عظیم بازار و شکست فناوری از طریق مواد کامپوزیت پلاستیک سنگی به طور اجتناب ناپذیری گسترش خواهد یافت. از تحلیل زاویه ی تقاضای بازار، مواد کامپوزیت پلاستیک سنگ به احتمال زیاد در زمینه هایی مانند مصالح ساختمانی، تأسیسات در فضای باز، حمل و نقل لجستیکی، وسایل حمل و نقلو مقیاس اقلام خانگی است، شروع و گسترش می یابد.

مواد کامپوزیت پلاستیک سنگ مرمر پی وی سی

در حال حاضر، مواد کامپوزیت پلاستیک سنگ نوع کالاها تک است، و همچنین ارزش افزوده نیز کم است، بر اساس محصولات با درجه ی پایین و متوسط مانند پالت، صفحات تشک، در مقایسه با ایالات متحده، اروپا و ژاپن، در مواد کامپوزیت پلاستیک سنگ، و این شکاف ناشی از تفاوت فاحش تاثیر ترکیبی بسیاری از عوامل مانند مواد اولیه، تجهیزات، تکنولوژی پردازش و غیره است.

هدف از تولید ورق های سنگ مصنوعی پی وی سی پیوال، ارائه ی نوعی روش ساخت دال مصنوعی پی وی سی می باشد که در مواد قالب گیری سنگ پی وی سی هنر مرسوم بر آن غلبه کرده و مشکلاتی از جمله اعوجاج رنگ پریدگی، وزن سبک و مزیتی مانند مقاوم بودن در برابر ساییدگی، ضد حریق، ضد لغزش، ضد رطوبت و … می باشد.

برای دستیابی به این اهداف و این ویژگی ها و مزایا، شرکت پیوال نوعی روش ساخت دال مرمر شبیه سازی پی وی سی را به شما همراهان همیشگی پیوال ارائه می دهد که شامل مراحل زیر می باشد:

جایگزین سنگ مرمر

 • فرآیند پودر کردن مواد بازیافتی محصول در قالب PVC انجام می شود، پس از پودر شدن، ماده اصلی PVC را به دست می آورید.
 • در ماده ی اصلی پی وی سی توضیح داده شده است که، رنگ سفید درشت، کربنات کلسیم ذرات ریز، عامل تثبیت کننده، اصلاح ACR، انعطاف پذیر CPE، دی اکسید تیتانیوم، اسید استئاریک ، پارافین، فرآیند مخلوط کردن و مخلوط کردن را انجام می دهد.
 • مخلوطی که در بالا توضیح دادیم، پس از انجام اکستروژن توسط خارج کننده ی دو مارپیچ قرار داده می شود، صفحه پرین PVC با مشخصات خاص توسط قالب اکستروژن به دست می آید.
 • پردازش خنک کننده به پی وی سی شرح داده شده است برای به دست آوردن صفحه پرین انجام می شود، پس از صفحه پرین PVC به دست می آید.

در آن، مواد بازیابی شده که در مطالب بالاتر توضیح داده شد، به محصول یا قالب PVC، فرآیند پودر شدن را انجام می دهند و شامل موارد زیر می باشند:

ازفرآیند شکستن و تجزیه ی مواد بازیافتی یا قالب پی وی سی ذکر شده در مطالب فوق، اولین ماده ی اصلی که به دست می آید، پودر پی وی سی می باشد.

ابتدا گرد و غبار و مواد اضافه ی پودر پی وی سی را در فرآیند مورد نیاز حذف می کنیم و سپس محصول را آسیاب می کنیم، سپس پس از پودر شدن ماده ی اصلی پی وی سی بدست می آید.

ویژگی های دیوارپوش(سنگ مرمر پی وی سی)

سنگ مرمر پی وی سی

این نوع پی وی سی پیوال مزایای فراوانی دارد.

 • ورق های سنگ مصنوعی پی وی سی بسیار سبک و همچنین نازک می باشد. پی و ی سی اولیه ی بدست آمده تنها 2 الی 3 میلی متر ضخامت و 2 الی 3 کیلوگرم وزن در هر متر مربع دارد.
 • مقاومت بسیار بالا در برابر سایش و ضربه و خط و خش:

با توجه به این ویژگی این محصول در مکان های بزرگ و پر رفت و آمد مانند مدارس، پارکینگ ها، بیمارستان ها، فروشگاه ها، بازار، سوپرمارکت ها و ساختمان های اداری بسیار پرمصرف و مفید می باشد.

 • قیمت پایین تر: سنگ مرمر پی وی سی به دلیل استفاده از مواد ارزان قیمت تر، قیمتی بسیار پایین تر از سنگ طبیعی دارد. این امر باعث می شود که سنگ مرمر پی وی سی گزینه ای مقرون به صرفه برای افرادی باشد که به دنبال زیبایی و اصالت سنگ طبیعی هستند.
 • وزن سبک تر: سنگ مرمر پی وی سی وزن بسیار سبکی دارد. این امر باعث می شود که نصب و حمل و نقل آن بسیار آسان تر از سنگ طبیعی باشد.
 • نصب آسان تر: سنگ مرمر پی وی سی به راحتی و با استفاده از چسب یا میخ قابل نصب است. این امر باعث می شود که نصب آن حتی برای افراد بدون تجربه نیز امکان پذیر باشد.
 • مقاومت بیشتر در برابر رطوبت و ضربه: سنگ مرمر پی وی سی در برابر رطوبت و ضربه بسیار مقاوم است. این امر باعث می شود که برای استفاده در مکان های مرطوب یا پر رفت و آمد مناسب باشد.
 • از دیگر ویژگی های سنگ پی وی سی پیوال می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

مقاومت بالا در برابر حرارت ، مقاوم در برابر شعله و حفاظت در برابر آتش، ضد آب، مقاوم در محیطهای مرطوب، انعطاف پذیری بالا و مقاومت بالا در برابر ضربه

 • از بزرگترین مزایای پی وی سی پیوال عایق صوت و جذب کننده ی صوت بودن محصول می باشد. جذب صدا توسط سنگ پی وی سی پیوال تا 20 دسیبل امکان پذیر است، بنابراین در محیط هایی که نیاز به آرامش و سکوت دارند مانند بیمارستان ها، کتابخانه ها، سالن کنفرانس و سینما و … از پیوال استفاده می شود.
 • سنگ پی وی سی پیوال کاملا آنتی باکتریال و بهداشتی می باشد. بنابراین این محصول برای استفاده در محیط بیمارستان، درمانگاه و محیط های درمانی کاملا مناسب می باشد.
 • از دیگر مزایای ورق های سنگ مصنوعی پی وی سی پیوال می توانیم به وجود درز های محدود و کم کار ارائه داده شده اشاره کنیم.
 • همچنین برش ورق های پیوال، نصب، تعمیر و تعویض آن ها بسیار آسان است و سریع انجام می شود.
 • ورق های سنگ مصنوعی پی وی سی پیوال دارای طرح ها و رنگ های متعدد و متنوعی می باشد.
 • از دیگر مزایای پی وی سی پیوال که باید به آن اشاره کنیم، مقاومت بالای آن در برابر انواع مواد شوینده و اسیدی و قلیایی می باشد.

موارد ذکر شده در بالا تنها یک راه حل و ایده برای تولیدورق های سنگ پی وی سی می باشد که پیوال آن را به شما ارائه می دهد. ما برای تولید ورق های سنگ مصنوعی پی وی سی پیوال از مراحل و روش های دیگری نیز استفاده می کنیم.

مطلب پیشنهادی: “در خرید دیوارپوش چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

معایب سنگ مرمر پی وی سی

سنگ مرمر پی وی سی دارای چند عیب نیز است. این معایب عبارتند از:

 • دوام کمتر: سنگ مرمر پی وی سی نسبت به سنگ طبیعی دوام کمتری دارد. این امر به این دلیل است که سنگ طبیعی از مواد طبیعی ساخته شده است که در برابر عوامل محیطی مقاوم تر هستند.
 • قابلیت بازیافت کمتر: سنگ مرمر پی وی سی به راحتی قابل بازیافت نیست. این امر به این دلیل است که سنگ مرمر پی وی سی از مواد مصنوعی ساخته شده است که فرآیند بازیافت آنها پیچیده تر است.

موارد استفاده از سنگ مرمر پی وی سی

سنگ مرمر پی وی سی را می توان در موارد زیر استفاده کرد:

 • دیوارپوش داخلی و خارجی: سنگ مرمر پی وی سی یک گزینه عالی برای دیوارپوش داخلی و خارجی است. این محصول در طرح ها و رنگ های متنوعی موجود است و می توان آن را برای ایجاد جلوه ای زیبا و چشم نواز در فضای داخلی و خارجی استفاده کرد.
 • کفپوش: سنگ مرمر پی وی سی را می توان به عنوان کفپوش نیز استفاده کرد. این محصول در برابر رطوبت و ضربه مقاوم است و برای استفاده در مکان های پر رفت و آمد مناسب است.
 • سقف: سنگ مرمر پی وی سی را می توان به عنوان سقف نیز استفاده کرد. این محصول در طرح ها و رنگ های متنوعی موجود است و می توان آن را برای ایجاد جلوه ای زیبا و چشم نواز در فضای داخلی استفاده کرد.
 • میز و صندلی: سنگ مرمر پی وی سی را می توان برای ساخت میز و صندلی نیز استفاده کرد. این محصول در برابر رطوبت و ضربه مقاوم است و برای استفاده در فضای باز مناسب است.

سنگ مرمر پی وی سی یک گزینه عالی برای افرادی است که به دنبال زیبایی و اصالت سنگ طبیعی هستند، اما نمی خواهند هزینه یا دردسر استفاده از سنگ طبیعی را بپردازند. این محصول دارای مزایای زیادی نسبت به سنگ طبیعی است، از جمله قیمت پایین تر، وزن سبک تر، نصب آسان تر و مقاومت بیشتر در برابر رطوبت و ضربه.