آموزش نصب مرحله ای دیوار پوش در 5 مرحله

زمان مورد نیاز برای مطالعه تقریبی: 4 دقیقه
نصب دیوار پوش مصنوعی

نصب دیوار پوش مصنوعی:

نصب ورق های سنگ مصنوعی پیوال
در واقع، روش های زیادی برای نصب ورق ها وجود دارد. خریداران یا نصاب ها می توانند آن ها را در یوتیوب با جستجوی“pvc marble sheet Installation ” بررسی کنند. ویدیوهای آموزشی کوتاهی در این زمینه بارگذاری شده است.خریداران یا نصاب ها می توانند بهترین و کاربردی ترین روش نصب را با توجه به ابزار و مهارت خود انتخاب نمایند.

نحوه اجرای نصب دیوار پوش مصنوعی:

مرحله 1: دیوار را تمیز و در صورت نیاز زیرسازی کنید.

معمولاً قبل از نصب پانل روی دیوار، نیاز به یک سطح دیوار صاف است. در صورتی که سطح دیوار صاف و تمیز باشد،ورق را می توان مستقیماً روی سطح دیوار نصب کرد. اگر دیوار سیمانی یا گچی هم باشد مشکلی ندارد.اگر ناحیه برجسته کوچکی وجود دارد، آن را صاف کنید. اگر ناحیه مقعر(شکم دار) کوچکی وجود دارد،

از ماده آب بندی فوم برای صاف کردن آن استفاده کنید. اگر دیوار به طور کلی ناصاف (نا تراز) است، نیاز به زیرسازی است.زیرسازی می تواند بوسیله ورق MDF، کناف، PVC و … صورت پذیرد. معمولا نصاب ها به خوبی با زیرسازی آشنا هستندو هر یک با توجه به تجربه و ابزاری که دارند از یکی از موراد فوق استفاده می کنند.در ابتدا چسب دوطرفه ورق و دیوار را به هم می چسباند.

اگر گرد و غبار و یا آب بر روی سطح دیوار وجود داشته باشد، چسب فقط به گرد و غبار روی دیوار می چسبد، در نتیجه نمی تواند ورق را روی دیوار نگه دارد. این نکته بسیار مهمی است.

مرحله 2: اندازه گیری دیوار و براورد ورق را انجام دهید

دیوار را با متر اندازه گیری کنید تا تعداد ورق مورد نیاز و محل قرار گرفتن آن را بر روی دیوار مشخص گردد.

مرحله 3: ورق ها را برش دهید

اگر ورق به صورت اندازه اصلی مستقیماً روی دیوار نصب  می شود، نصب بسیار سریع صورت می گیرد.لیکن اگر ورق باید در اندازه کوچک نصب شود، با یکی از ابزار برش (اره دیسکی، اره عمودبر یا کاتر) آن را به اندازه کوچک مورد نظر برش دهید.اگر از کاتر برای برش استفاده می کنید در نظر داشته باشید

که کاتر می تواند 2 یا 3 بار در امتداد یک خط مستقیم حرکت کند تا یک شیار کم عمق ایجاد نماید، پانل را تا کنید تا به راحتی به دو قطعه کوچک در امتداد این شیار تبدیل گردد.

پروفیل آلومینیومی در نصب دیوار پوش مصنوعی

اگر نصب با پروفیل آلومینیومی را در نظر دارید با استفاده از متر و تراز، خطوط افقی و عمودی را برای مناطق مورد انتظار نصببکشید.
و پروفیل های آلومینیومی را در محل های مناسب نصب کنید. نصب این پروفیل ها از طریق میخکوب یا چسب انجام می پذیرد.لطفاً توجه داشته باشید: برای روش نصب با پروفیل آلومینیومی، می بایست ضخامت ورق با پروفیل آلومینیومی، جهت نگه داشتن ورق، تناسب داشته باشد. درغیر اینصورت، لطفا از سایر روش های نصب استفاده کنید.

اگر تصمیم به نصب بدون پروفیل دارید، ورق پیوال را با استفاده از دستگاه اره دیسکی به قطعات با اندازه های مورد انتظار برش دهید،از میز برش استفاده کنید تا لبه را در زاویه 45 درجه برش دهید (فارسی بر کردن ورق)،  سپس لبه ها را با استفاده از سنباده مرتب و صاف کنید.

 

اگر قطعه پانل به اندازه کافی ضخیم باشد برای برش لبه با زاویه 45 درجه، که به آن شیار V یا اتصال V نیز می‌گویند، مناسب است. ظاهر این برش  به زیبایی ظاهری کمک می‌کند، اگر قطعه پانل خیلی نازک باشد، برای این کار مناسب نیست. لطفا از سایر روش های نصب استفاده نمایید.

مرحله 4: چسب دوطرفه یا 123 و چسب پلی اورتان یا ماستیک را پشت ورق قرار دهید.

ابتدا پشت ورق را تمیز کنید تا مانعی بین چسب و ورق قرار نگیرد. سپس چند تکه چسب دوطرفه روی ورق قرار دهید، فقط چند نوار با نیروی چسبندگی خوب  برای نگه داشتن ورق کافی است، سپس به مقدار مناسب چسب پلی اورتان با گان پشت ورق پخش کنید.

چسب دوطرفه برای نصب دیوار پوش مصنوعی

چسب دوطرفه  ورق را به طور موقت روی دیوار می‌چسباند قبل از اینکه نیروی چسبندگی چسب پلی اورتان کار کند. نیروی چسبندگی چسب پلی اورتان در 4 تا 24 ساعت بعد از نصب ورق  بر روی دیوار کار می کند و میتواند ورق را برای سال های زیادی روی دیوار نگه دارد.

نحوه صحیح چسب زدن پشت ورق:


اگرچه فقط به 4 تا 24 ساعت زمان نیاز است تا نیروی چسبندگی چسب کار کند، اما چسب دوطرفه می تواند ورق را برای روزهای زیادی مانند یک یا دو هفته و حتی بیشتر بچسباند. زمان بسیار کافی جهت راه افتادن نیروی چسبندگی چسب پلی اورتان.لازم به ذکر است برای نگه داشتن موقت ورق بر روی دیوار از میخکوب نیز می توان استفاده کرد.

مرحله 5. در نصب دیوار پوش مصنوعی ورق را روی دیوار قرار دهید

ورق را در محل مورد انتظار روی دیوار به آرامی و محکم بچسبانید، با چکش پلاستیکی به آرامی بر روی ورق ضربه بزنید سپس چند دقیقه نگه دارید تا مطمئن شوید ورق به خوبی به دیوار چسبیده است. لایه محافظ (پروتکت فیلم) روی سطح ورق نصب شده را جدا کنید. توجه داشته باشید می بایست ورق ها با دقت نصب شوند تا کمترین درز ممکن بین ورق ها ایجاد گردد.

اگر از روش فارسی بر کردن ورق استفاده می کنید، بتونه را در موقعیت زاویه 45 درجه دو تکه ورق قرار دهید و پس از چند دقیقه بتونه اضافی را پاک نمایید.

در مناطق مختلف، نصاب های محلی ممکن است از روش‌های مختلفی برای نصب ورق مرمر PVC بر روی دیوار استفاده کنند.برای دیدن نمونه کارهای pwall  کلیک کنید.

 

 

 

 

چند نکته در خصوص نصب  دیوار پوش مصنوعی

1- نیروی نگهدارنده اصلی بین دیوار و ورق چسب است. چسب مناسب می تواند نیروی نگهدارنده خوبی ارائه دهد، برای مدت طولانی کار کند و عملکرد عالی را نشان دهد. بنابراین می بایست به وسیله چسب پلی اورتان یا ماستیک (چسب بدون اسید) نصب گردد.
لازم به ذکراست استفاده از چسب آکواریوم (SILICONE) به هیچ وجه توصیه نمی گردد.
2- اگر دیوار شما رنگ آمیزی شده است، قبل از نصب ورق، باید رنگ روی سطح دیوار کنده شود یا دیوار با زیرسازی مناسب آماده گردد.
3- جهت خرید بتونه با رنگ مورد نظر می توانید از فروشگاه های MDF مشورت بگیرید.
4- بهترین راه برای اطلاع از نحوه نصب ورق ها، مشاوره با نصاب مجرب در منطقه شما است. حتما از نصاب با تجربه جهت نصب استفاده کنید.