دیوار پوش حمام | راهنمای جامع خرید دیوار پوش

زمان مورد نیاز برای مطالعه تقریبی: 6 دقیقه
دیوار پوش حمام

دیوار پوش حمام

دیوار پوش حمام یکی از انواع دیوارپوش می باشد که در برابر نم و رطوبت مقاومت بالایی دارد و دچار ترک خوردگی و پوسیدگی نمی شود و برای مکان های مرطوب مناسب است.

دیوار پوش حمام

این دیوارپوش ها مناسب حمام می باشند. حمام و سرویس بهداشتی از جمله قسمت هایی از ساختمان محسوب می شوند که با عنصر آب ارتباط مستقیمی دارند.

انتخاب دیوارپوش ضدآب مناسب برای این بخش از خانه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به منظور جلوگیری از نفوذ رطوبت به دیوارها و اثرات ناشی از نم و رطوبت، دیوارپوش را باید به گونه ای انتخاب نمود که مانع از نفوذ آب به لایه زیرین شود.

 

یکی از موارد که در سرویس های بهداشتی باید استفاده شود، ضد آب بودن آن بسیار مهم است، مهمترین بخش این متریال را میتوانیم خارج از ضد ضربه بودن به متریال زیبا و داشتن نمونه های متنوع نیز نام برد. سرویس های بهداشتی هم دارای دیوار است و هم سقف، بنابراین هر کدام از این بخش ها را میتوانید نوعی از متریال های خاص خودش را نصب کنید. مثلا متریال برای دیوارپوش را همچون دیوارپوش سنگی یا تاپشیت و همچنین pvc را برای سرویس های بهداشتی پیشنهاد میدهیم که در ادامه در مورد آن صحبت خواهیم کرد. اما برای سقف نیز آسمان مجازی و یا تایل های 60*60 را پیشنهاد میکنیم که همه معرف یک محصول درجه یک خواهد بود.

 

دیوارپوش سرویس بهداشتی و حمام

دیوار پوش حمامهمانطور که اشاره کردیم برای محل هایی مانند حمام و دستشویی بهتر است از دیوارکوب هایی استفاده کنید که در برابر نفوذ آب نفوذ ناپذیر هستند و همچنین می توانند در برابر رطوبت هوا نیز مقاومت بالایی داشته باشند. از معروفترین محصولات در این زمینه می توان به دیوارپوش های PVC، کاشی، سنگ، پنل های لمینتی، ورق های پلاستیکی و یا شیشه اشاره کرد که در میان این اینها نیز می توان گفت دیوارپوش پی وی سی و یا پلاستیکی از بسیار پرطرفدار می باشد.

 

 

دیوار پوش حمام

 

برای پوشاندن دیوار حمام از چه چیزی می توانم استفاده کنم؟

 1.  کاغذ دیواری وینیل (پی وی سی).
 2. رنگ
 3.  کاشی
 4.  تخته مهره
 5.  تخته کاشی

آیا می توانید روی دیوارهای حمام پانل بندی کنید؟

افزودن صفحات دیوارپوش پی وی سی به حمام یک راه عالی برای افزودن بافت و رنگ است که به نوبه خود می تواند گرما را به اتاقی که در غیر این صورت می تواند یک اتاق بالینی و سرد باشد، بیافزاید.

همچنین پانل های چوبی روی دیوارهایی که مستقیماً با آب تماس ندارند، به خوبی به عنوان یک دیوارپوش عمل می کند.

روش های ارزان برای پوشاندن دیوارها :

 • کاغذ دیواری
 •  پارچه چاپ
 •  پانل های دیواری پی وی سی پیوال
 •  پانل های کاغذ دیواری پی وی سی
 •  آینه
 •  فوم تخته
 •  چاپ هنری و عکاسی
 •  و …

آیا پوشش چوبی در حمام ایده خوبی است؟

برخلاف تصور عموم می توان از چوب در فضاهای حمام استفاده کرد. برای در نظر گرفتن عواملی مانند پشت پاشیدن و تهویه، زمان بگذارید – پوشش چوبی بهتر است دور از کابین دوش و مناطق بسیار مرطوب قرار گیرد. همیشه مطمئن شوید که از چوبی استفاده می کنید که با درزگیر یا رنگ ضد آب رنگ شده است.

آیا پانل های دیواری حمام ضد آب هستند؟

پانل های دیواری پیوال حمام یک راه عالی برای زیبا کردن دکوراسیون حمام هستند. آن ها از PVC ساخته شده اند و کاملا ضد آب و بادوام هستند. آن ها نه تنها یک راه مقرون به صرفه برای بازسازی خانه ی شما هستند، بلکه طراحی منحصر به فرد آنها مقداری عایق حرارتی برای خانه شما نیز فراهم می کند.

چگونه دیوارهای قدیمی حمام را بپوشانید؟

پانل های دیواری، مانند ورق های تخته مهره، تمام یا بخشی از دیوارهایی را که می خواهید پنهان کنید، می پوشانند. می توانید آنها را روی دیوارهای خشک یا گچی که رنگ شده یا کاغذ دیواری شده است نصب کنید. نوارها یا تخته های مهره ای به هم پیوسته، زبانه و شیار، ظاهری مشابه دارند.

آیا کاشی کاری به عنوان دیوار پوش حمام از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است؟

پانل های دیواری پی وی سی پیوال حمام قطعاً مزیتی نسبت به کاشی ها دارند زیرا از قسمت های کمتری تشکیل شده اند. شما به طور بالقوه به جای 100 کاشی به یک ورق نگاه می کنید. بسته به فضای دیواری که باید بپوشانید، پانل های دیواری حمام نیز می تواند گزینه ای با هزینه مناسب تر و زمان کم تر باشد.

آیا دیوارپوش ایده ی خوبی است؟

پانل های دیواری مقرون به صرفه، همه کاره و چشم نواز، روشی هوشمندانه برای تغییر فوری خانه شما است، خواه این کار به یک ساختمان جدید اضافه کند یا حس عظمت دنیای قدیم را در یک ملک دوره ای تقویت کند.

بهترین نوع پانل دیواری حمام چیست؟

پانل های دیواری حمام PVC ارزان ترین هستند و می توانند بیشترین زمینه را برای به روز رسانی حمام فراهم کنند. به دلیل توانایی آن برای تبدیل شدن به فرم های سفت یا انعطاف پذیر، آن ها برای دیوارهای دوش ایده آل هستند.

چه نوع دیوار پوشی را می توان در حمام استفاده کرد؟

دیوارپوش های پی وی سی پیوال بهترین و مقرون به صرفه ترین نوع پانل های دیواری برای مکان های مرطوب مانند سرویس بهداشتی، حمام و حتی دیوار های استخر می باشند.

از آن جایی که پیوال در برابر رطوبت مقاوم است، بنابراین برخلاف چوب، با تغییر رطوبت هوا منبسط و منقبض نمی شود.

آیا دیوارپوش پی وی سی پیوال در حمام ایده ی خوبی است؟

1 – مقاوم در برابر آب:

پانل های دیوار و سقف پیوال در قسمت های حمام و آشپزخانه بسیار محبوب است زیرا در برابر آب و مقاوم در برابر قالب هستند، اما می توان از آن ها تقریباً در هر مکانی استفاده کرد.

کاشی‌ها کاربرد محدودتری دارند و اگرچه بیشتر کاشی‌ها در برابر آب مقاوم هستند، اما مطمئناً محل پرورش کپک هستند.

آیا دیوارپوش پی وی سی پیوال ارزان تر از کاشی است؟

هزینه پانل های دیواری پی وی سی پیوال در مقابل کاشی بستگی به نوع کاشی انتخابی شما دارد، زیرا سبک، رنگ و اندازه می تواند تأثیر قابل توجهی بر هزینه داشته باشد، اما کاشی های با کیفیت خوب می توانند گران باشند، بنابراین دیوارپوش های پی وی سی پیوال اغلب ارزان تر و مقرون به صرفه تر از کاشی می باشند.

در نهایت، کاشی‌هایی که به خوبی نگهداری می‌شوند ممکن است بیشتر از دیوارهای مرطوب دوام بیاورند. همانطور که گفته شد، تعویض پانل های دیواری خیس بسیار آسان تر و ارزان تر از کاشی ها است و همچنین به تلاش کمتری برای نصب نیاز دارد. این باعث می شود که نصب دیوار پی وی سی راهی عالی برای به روز رسانی و تغییر کل ظاهر مجموعه حمام شما باشد.

 

به جای کاشی چه چیزی را می توان روی دیوار حمام گذاشت؟

ایده هایی برای دیوارهای حمام به جای کاشی:

 1. پانل های دیواری (PVC) پیوال : اگر در حال تکمیل یک حمام هستید، نصب پانل های دیواری PVC پیوال یا لمینت آسان و مقرون به صرفه است.
 2.  رنگ کنید.
 3.  کاغذ دیواری
 4.  چوب
 5.  سنگ
 6.  میکروسیمان
 7.  و … .

آیا نصب دیوار پوش حمام است؟

به دلیل ساختار سبکی که ورق های دیوارپوش پی وی سی پیوال دارند، نصب این پانل ها بسیار ساده می باشد.

آیا پانل های دیوار پیوال نشتی دارد؟

دیوارپوش های ضد آب پی وی سی پیوال غیر متخلخل هستند و بر خلاف کاشی ها، به عنوان بخشی از نصب آن ها در داخل کابین دوش، دوغاب بندی ندارند. بنابراین 100% ضد آب هستند و نشتی ندارند.

چگونه می توانم کاشی های دیوار قدیمی را بدون برداشتن آنها بپوشانم؟

اگر از آن دیوار کاشی قدیمی خسته شده‌اید و نمی‌خواهید با مشکل درآوردن و تعویض، رنگ‌آمیزی یا برچسب‌ها مواجه شوید، دیوارپوش پیوال مجدد بهترین راه برای پوشاندن کاشی‌های دیوار است. روکش کاشی شامل اعمال یک ترکیب لایه بردار به نام میکروسیمان بر روی کاشی است.

تفاوت دیوارپوش پیوال و پانل دوش چیست؟

پانل های دوش برای ناحیه اطراف دوش شما استفاده می شود، در حالی که پانل های دیواری پیوال را می توان برای کل حمام استفاده کرد. اگر به دنبال تزئین مجدد حمام خود با پانل های دیواری هستید، فقط باید مطمئن شوید که آن ها نوع مناسبی از پانل های دیواری هستند، با استفاده ازدیوار پوش حمام به جای هر یک از مواد دیگر…

ارزان ترین متریال برای دیوار دوش چیست؟

پی وی سی یکی از مقرون به صرفه ترین دیوار پوش های حمام برای شماست. ارزان تر و با مشکلات کمتری نسبت به کاشی کاری، می تواند ظاهر و عملکردی را که به دنبال آن هستید با کسری از هزینه به شما بدهد. بسیار بادوام، مقاوم در برابر لکه است و می تواند در برابر خراشیدگی یا بریدگی مقاومت کند.